داروها

گلی‌بنکلامید

گلی‌بنکلامید یک داروی کاهنده خون است که در افرادی که دیابت نوع ۲ دارند برای کمک به کنترل قند خون استفاده می‌شود. مهمترین عارضه این دارو افت قند خون یا هایپوگلایسمی است که افراد بالای ۶۰ سال بیشتر در معرض این عارضه هستند. گلی‌بنکلامید معمولا به صورت یکبار در روز مصرف می‌شود و بهتر است همراه وعده صبحانه استفاده شود.

ادامه مطلب »

متفورمین

متفورمین یک داروی کاهنده قند خون است که در افرادی که دیابت نوع ۲ دارند برای پایین آوردن قند خون استفاده می‌شود. به علاوه اگر احتمال دچار شدن به دیابت نوع ۲ بالا باشد ممکن است برای پیشگیری از این عارضه هم تجویز شود. این دارو در سندرم تخمدان پلی کیستیک هم کاربرد دارد و با تحریک تخمدان‌ها به تخمک گذاری کمک می‌کند.

ادامه مطلب »

لیناگلیپتین

لیناگلیپتین یک داروی کاهنده قند خون است که برای کسانی که دابت نوع ۲ دارند تجویز می‌شود. این دارو با بالا بردن تولید انسولین در بدن قند خون را پایین می‌آورد و به صورت قرص‌های خوراکی ۵ میلی‌گرمی در دسترس است.

ادامه مطلب »

لیراگلوتاید

لیراگلوتاید یک داروی کاهنده قند خون است که به صورت تزریق زیرجلدی استفاده می‌شود.این دارو احتمال حمله قلبی،سکته قلبی و مرگ را در افرادی که هم‌زمان با دیابت بیماری قلبی عروقی هم دارند کم می‌کند.

ادامه مطلب »

گلیمپراید

گلیمپراید یک داروی کاهنده قند خون است که باید به طور مرتب و هر روز استفاده شو تا در افرادی که دیابت نوع ۲ دارند به پایین آوردن قند خون کمک کند. این دارو به صورت روزی یکبار مصرف می‌شود و بهتر است همراه وعده صبحانه استفاده شود.

ادامه مطلب »

گلی‌کلازید

گلی‌کلازید یک داروی کاهنده قند خون است که در دیابت نوع ۱ کاربرد ندارد و نمی‌تواند جایگزین مصرف انسولین شود. این دارو به شکل قرص‌های خوراکی و قرص‌های خوراکی پیوسته رهش در دسترس است و معمولا به صورت روزی یک‌بار، همراه وعده صبحانه مصرف می‌شود.

ادامه مطلب »

سیتاگلیپتین

سیتاگلیپتین یک داروی کاهنده قند خون است که در افرادی که دیابت نوع ۲ دارند استفاده می‌شود. این دارو روزی یک‌بار مصرف می‌شود و سردرد و عوارض گوارشی عوارض شایع مصرف آن به حساب می‌آیند.

ادامه مطلب »

رپاگلیناید

رپاگلیناید یک داروی کاهنده قند خون است که با افزایش تولید مقدار انسولین در بدن سطح قند خون را پایین می‌آورد. این دارو باید همراه هر وعده غذایی مصرف شود و بهترین زمان مصرف آن ۱۵ دقیقه قبل از غذاست.

ادامه مطلب »

امپاگلیفلوزین

امپاگلیفلوزین یک داروی کاهنده قند خون است که به تنهایی و یا همراه سایر داروهای کاهنده قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ استفاده می شود. این دارو خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی را در افراد دیابتی ای که همزمان مشکلات قلبی عروقی هم دارند پایین می آورد.

ادامه مطلب »

آکاربوز

آکاربوز یک داروی کاهنده قند خون است که به تنهایی و یا همراه سایر داروها برای کمک به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ استفاده می شود.
این دارو در دیابت نوع 1 کاربرد ندارد و نمی تواند جایگزین مصرف انسولین شود.

ادامه مطلب »